Emma and Theo

Avaleht / Meriinovilla head omadused

Meriinovilla head omadused

Meriinovilla head omadused

03.10.2022
Meriinovilla head omadused

Mulle väga meeldib villane materjal kõigi tema heade omaduste pärast. Kuid kahjuks ei kannata paljud tavalisest villast kootud riideid, kuna need ajavad sügelema. Nii jõudsingi meriinovilla juurde. Koome täna meriinovillasest lõngast nii mütse ja salle kui ka naistele kardiganid ning meriinovilla kasutame ka soojematel kahtepidi kantavatel tuukrimütsidel.

Meriinovilla kiud on väga peenikesed ja paindlikud, mistõttu tundub ta ka naha vastas mugav ja pehme. Paljud, kes ei saa kanda villaseid tooteid, kuna need ajavad sügelema, saavad väga hästi kasutada just meriinovilla.

Mis on siis meriinovilla head omadused lisaks sellele, et ta ei torgi?

Meriinovill hingab ja reguleerib hästi kehatemperatuuri – talvel soojendab ja suvel jahutab.

Meriinovilla kiud on sellise kuju ja struktuuriga, et nad loovad väikesed õhukambrid. Need kambrid hoiavad Teie keha soojana. Kiudude koostis toob kaasa isoleeriva ja temperatuuri reguleeriva efekti: kuna õhk on kehv soojusjuht, ei saa soojus õhutaskutest läbi ja jääb Teie keha lähedale.

Higistamise ja kerge vihma korral on villal see hea omadus, et ta imab endasse suure hulga niiskust ilma märjana tundumata. Ta hoiab Sind soojas isegi siis, kui vill ise on niiske, kuna viib niiskuse kehast eemale. Niiskust hoitake kiudude sees, mis tähendab, et kiudude pinnad jäävad kuivaks. Soe õhk aitab villas oleval niiskusel taas aurustuda.

Isegi pärast mitmekordset kandmist ei tule riietele juurde halba lõhna. Millest see tuleb?
Tegelikult on higi lõhnavaba. Ebameeldivad higiga seotud lõhnad tekivad siis, kui bakterid hakkavad higi lagundama. Kunstkiududel on väga tasane struktuur, kuhu higi ja bakterid saavad hõlpsasti kinnituda. Seevastu meriinovillal on selline pind, kuhu bakteritel on peaaegu võimatu kinnituda.

Lisaks on meriinovillal isepuhastuv toime. Meriinovilla kiud on valmistatud kahte eri tüüpi rakkudest, mis pidevalt üksteise vastu hõõruvad. Selle tulemusena puhastavad kiud ennast väga tõhusalt.

Paljud inimesed pelgavad naturaalsest materjalist riideid, kuna need kipuvad kortsuma. Villa puhul seda karta ei tasu, kuna meriinovillast kootud riided ei kortsu. Kuna tegemist on naturaalse kiuga, ei tekita ta ka staatilist elektrit.

Me hoolime keskkonnast ja seetõttu on väga oluline faktor ka see, et meriinovill on biolagunev ning ajas taastuv materjal.

Enamus meriino lammastest elavad Austraalias, Uus-Meremaal, Lõuna-Ameerikas ja Lõuna-Aafrikas.

Oleme meriinovillast lõnga kasutanud nüüd juba pea 10 aastat ja tuginedes oma kogemusele, julgeme seda soovitada ka Sulle!

Triin

Emma and Theo