Emma and Theo

Avaleht / Kuidas valida poisile ülikonda?

Kuidas valida poisile ülikonda?

Kuidas valida poisile ülikonda?

16.04.2023
Kuidas valida poisile ülikonda?

Milline materjal valida?

Poiste ülikonnad võivad olla väga erinevast materjalist ning igaüks peaks leidma siit omale sobiva.

Puuvillane kangas on naturaalne ning inimestele kindlasti kõige taskukohasem. Meie puuvillasele ülikonnakangale on lisatud ka elastaani, mis muudab materjali kergelt venivaks ning seetõttu on see ka seljas mugavam.

Villasest kangast ülikond on eksklusiivsem. Kasutame oma ülikondade juures peenvillaseid materjale, mis on tavalisest villasest kangast peenema kiuga ja ei aja nahka sügelema. Kui soovid materjali, mis oleks naturaalne, aga ei kortsuks, siis villane on kindlasti kõige parem valik. Kindlasti ei ole villane ülikonnakangas mõeldud kandmiseks ainult talvisel perioodil. Villaseid kangaid on väga erineva paksusega. Kui pigem soovitame villasest kangast tooteid kasutada jahedamal perioodil, siis on olemas ka väga õhulisi peenvillaseid kangaid, mis sobivad kasutamiseks just suveperioodil.

Villane kangas hingab hästi ja ei aja higistama. Isegi kui laps peaks villasest kangast riidega higistama, siis vill imab selle niiskuse endasse ja lapse nahale jääb kuiv tunne.

Küll aga on väga mõnus variant linasest kangast ülikond – pükse ja triiksärki saab suvel ka igapäevaselt kanda. Kui on oodata soojemat pidupäeva, siis julgen soovitada ka linaseid põlvpükse. Kui põlvpükstele lisada juurde veel kikilips ning vest, on tulemus eriti šikk. Linasest kangast tooted on eriti sobivad suvel, kuna tunduvad seljas jahedad. Linane aitab kaitsta päikese negatiivse mõju eest, samas lastes nautida päikese positiivseid omadusi. Kui laps peaks higistama, siis linane materjal kuivab väga kiiresti.

Ja kui näiteks linased püksid „kukekaks“ jäävad, oleme meie oma poja pükstel sääred lihtsalt üles keeranud ja kandnud neid nagu põlvpükse.

Tihtilugu lisatakse naturaalsetele materjalidele ka sünteetilist kiudu. See lisab kangale vastupidavust ning seda on lihtne hooldada. Reeglina sünteetiline materjal ei kortsu ka väga.

 

Mis suurusnumber riided lapsele valida?

Meie toodete suurused on vahemikena. Kui laps on hetkel näiteks 128cm pikk, siis oleme oma riided disaininud nii, et riided suurusega 122/128 on lapsele hetkel kenasti parajad. Riided 128/134 on aga kasvuvaruga.

Minu juurde tuleb väga palju lapsevanemaid, kes küsivad, mis suurusnumbri ülikonna ma oma lapsele peaksin ostma? Tahan, et laps saaks riietust kanda veel pikema aja vältel. Kui laps on hetkel 128cm pikk, siis sellisel juhul soovitan osta riided suurusega 128/134. Teoorias peaks laps saama siis neid riideid kanda pea terve aasta.

Keskmiselt kasvab laps ühe suurusnumbri (6cm) aastas. Seega ei tohiks ta kolme kuuga liiga palju kasvada, et riided väikseks jäävad, kuid garantiisid me anda ei saa. Lapsed kipuvad aeg-ajalt tegema kasvuspurte ning meie kliimas tihtilugu just suveperioodil.

Pükste puhul tuleks ennekõike vaadata, kas püksisääre pikkusel on piisavalt varu. Kui näiteks laps kasvab 6cm (see on üks suurusnumber), kasvab jala pikkus keskmiselt 3,5cm ning vööümbermõõt suureneb 2cm. Kui osta püksid varuga, saab alguses pinguldatava kummiga vöökoha parajaks teha või panna peale püksirihma. Kui püksisäär alguses veidi pikk on, saab selle ajutiselt tagasi keerata.

 

Kas vest, pintsak või hoopis mõlemad?

Kasvavale lapsele on vest kindlasti hea valik. Kuna käed-jalad kasvavad kõige kiiremini, siis ei ole lapse kasvades ohtu, et varrukad lühikeseks jäävad. Kehaosa aga nii kiiresti ei kasva. Seega on vesti kasutusiga kindlasti pikem kui pintsaku oma. Ning vest on kindlasti ka soodsama hinnaga.

Kui lapsele pintsak soetada, siis soovitaksin seda pigem casual stiilis. Piduliku ülikonnakangast pintsaku puhul on see oht, et seda kantaksegi ühel pidulikul üritusel ja siis jääb ta lihtsalt kappi seisma. Meie lapse garderoobis on pintsak kasutusel terve suveperioodi vältel. Kasutame seda igapäevaselt jahedamatel suvepäevadel ja -õhtutel näiteks dressipluusi või kampsuni asemel.

Kui tegemist on siseüritusega, siis pintsakuga võib lapsel palav hakata. Siinkohal on vest lapsele mõnusam valik. Kui on aga liikumist ka õues ja tegemist jahedama ilmaga, on hea valik pintsak. Kui siseruumides on lapsel seljas vest, siis liikudes õues, on ka pintsak vesti peale ideaalne lahendus.

 

Triiksärgi valimine

Alati hea ja klassikaline valik on valge triiksärk. Suurele osale oma triiksärkidele oleme disaininud varrukaotsad ja kraekanna teistvärvi kangast. Seda mitmel põhjusel:

1)      See näeb lihtsalt äge välja. Eriti lahe on see siis, kui Sul on veel juures samast kangast kikilips.

2)      Kui soovid pluusi pikemalt kanda, saad alguses varrukad üles keerata ja nähtavale ilmuvad teistvärvi efektsed varrukaotsad. See ongi taotluslik ja ei teki tunnet, et ostsin oma lapsele liiga suure triiksärgi.

3)      Kraekand ja varrukaotste sisemus on need, mis kõige kiiremini määrduvad. Asendades valge kanga mõne teistvärvi kangaga, seda muret tundma ei pea.

4)      Kui Sul on vaja olla eriti viks ja viisakas (näiteks kooliaktusel) ning värvilised varrukaotsad ja kraekand ei tule kõne allagi, saad varrukad lihtsalt tagasi keerata ning triiksärgi ülemise nööbi kinni panna. Nüüd on tegemist täiesti tavalise valge triiksärgiga.

 

Vali tooteid ja osta siit!

 

Kui Sul peaks veel küsimusi tekkima, anna julgelt teada ning proovime nõu ja jõuga Sulle abiks olla!

Ilusaid pidusid soovides!

Triin

Emma and Theo looja