Emma and Theo

Avaleht / Mida jälgida peakatte valikul?

Mida jälgida peakatte valikul?

Mida jälgida peakatte valikul?

05.08.2021
Mida jälgida peakatte valikul?

Kui ilmad on veel nii soojad, et päris mütsi pähe panna ei taha, aga kõrvad tahaks siiski tuule eest kaitset saada, siis naistele ja tüdrukutele on olemas ideaalne toode peapaela näol. Peapaelu on meil paljudes eri värvides ja mustrites – nii et vali just omale meeldiv ja kanna seda kui aksessuaari.

Kui aga ilmad lähevad juba jahedamaks, sobivad ideaalselt puuvillased mütsid ja sallid. Meie valikust leiad palju kirevaid mustreid. Ning eriti mõnus on see, et nad on kõik lihtsalt masinas pestavad.

Kui sinu laps käib lasteaias ja ta ei ole kogu aeg Sinu valvsa pilgu all, siis emana on Sinu süda kindlasti rahulik, kui lapsel on peas tuukrimüts. Kael ja kõrvad on ilusti kaetud ja ka kõige suuremas mängutuhinas ei hakka kõrv kuskilt välja piiluma! Minu mõlemad lapsed on just sel põhjusel kandnud lasteaias alati tuukrimütse. Lisaks on tuukrikat kandes üks asi vähem, mis võib ära kaduda või lasteaias võõrasse kappi sattuda. Meie oma poeg eelistab veel ka algklassideski tuukrimütsi, sest tal on alati õue mängima minekuga lihtsalt nii kiire ja tuukrimütsi saab ta palju kiiremini pähe. Ja mingil põhjusel on ALATI kapist kas müts või sall ära kadunud.

Meie kahtepidi kantavad tuukrimütsid on sündinud puhtalt oma vajadusest.

Hommikul vaatad ja kaalud, mis riideid lapsele selga panna. Kui aga ilmad on heitlikud ja temperatuur muutub kiiresti, siis juhtub vahel ikka, et hommikul valitud riietus osutub päeva peale liiga soojaks. Nii avastadki mingi hetk, et lapse pea on märg. Mina olen siis laste mütsi pahupidi keeranud, et lapse pea vastas oleks kuiv kangas. Et laps ka pahupidi mütsiga kena välja näeks, õmblesingi oma lastele tuukrimütsid, mida saab kahtepidi kanda.

Lisaks teeb kaks eri mustrit palju rõõmu lastele. Nagu oleks soetanud kaks mütsi ühe asemel. Ja lapsevanemana oled ka Sina õnnelik, sest oledki maksnud ainult ühe mütsi eest.

Meie tuukrimütsid on sündinud oma laste peal erinevaid versioone katsetades ja parendades. Meie perele meeldib väga koos välispordialasid harrastada. Kui sõidame ratastega, rulluiskudega või lähme mäesuuska sõitma, kus vaja lastele kiivrid pähe panna, on sinna alla kõige mõnusam panna üks tuukrimüts. Ka tuukrimütsi lõige on tehtud võimalikult lihtne, et ta kiirvi all mugav oleks. Ja kui külm tuul peaks näkku puhuma, saad salliosa mõnusasti suu ja nina ette tõmmata.

Millise temperatuuriga kanda? Meie puuvillased mütsid, sallid ja tuukrimütsid on tehtud kahekordsest pehmest puuvillasest kangast ja sobivad kandmiseks temperatuuridel +5 kuni +15 kraadi. Kuid arvesta kindlasti ka oma lapse eripäradega – osad lapsed armastavad sooja rohkem kui teised. Ja kindlast jälgi ka teisi ilmastikuolusid - kui puhub näiteks külm ja kõle tuul, siis ka +5 kraadiga võib kahekordne puuvillane müts õhukeseks jääda.

Milline suurus valida? Ära osta lapsele liiga suurt mütsi. Muidu hakkab see peas keerlema ja kõrv või kael võib hakata välja pugema. Kui soetad lapsele õiges suuruses mütsi, siis ka seda saad üsna pikalt kanda, kuna meie mütsid on pehmest ja venivast kangast. Lapse pea kasvutempo on peale esimest eluaastat juba piisavalt aeglane, nii et saad suure tõenäosusega ühte mütsi kanda rohkem kui üks hooaeg.

100% disainitud ja toodetud Eestis. Järjest enam näeme, et paljud Eesti ettevõtted viivad oma tootmise Eestist välja. Samas kasutatakse reklaamides sõnumit „Eesti ettevõte“, „Eesti toode“ või „Eesti disain“. Kui soovid osta toodet, mis on päriselt ka Eestis valmistatud, jälgi, et tootel oleks juures silt „Toodetud Eestis“.

Meie jaoks on oluline, et Eestil läheks hästi ja soovime pakkuda tööd just Eesti inimestele. Jah, Eestis tootmine on kallim kui nii mõneski teises riigis. Oleme selle nimel kõvasti pingutanud ja saame uhkusega öelda, et tänaseni valmivad kõik meie riided Eesti õmblejate käe all.

Mõnusat ja päikselist õuesliikumist!

Triin Emma and Theost